Soutěžte s námi! před 2 měsíci, 1.7.2019 - Zábava na léto
Výběrové řízení na místo projektového manažera úseku celoživotního vzdělávání před 6 dny, 20.8.2019 - Projektový manažer
Facebook Like Box

Divadelní představení ve Slováckém divadle

před 4 měsíci, 24.4.2019 Kocourkov-Brod

Třídy S1A a S1B navštívily divadelní představení v Uherském Hradišti. Moderní komedii, která všechny přinutila zároveň k zamyšlení, režíroval známý pražský umělec Šimon Caban. Ten nás v úvodu osobně přivítal a popřál hezký zážitek. Jednalo se totiž o předpremiéru, takže jsme byli prvními diváky.

O čem tato hra byla?

Kocourkov-Brod je železniční stanice, do níž vlak nejezdí. V Kocourkově žije dívka. Do vedlejší vesnice, kde bydlí její nastávající, vede pouze jediná cesta – přes brod. Jestli se snoubenci k sobě dostanou a jakou cenu za to zaplatí, o tom rozhodnou životní zkušenosti, postoje a názory společnosti, která se náhodně sešla na last minute dovolené u břehů Středozemního moře v sanatoriu pro osoby trpící chronickým blahobytem. K evropským břehům Středozemního moře se ovšem snaží přebrodit také afričtí uprchlíci. Klienty sanatoria tak nenadále spojí společenská hra Brod. Začíná závod o život – ale nikoli o ten vlastní.

Satira o tom, že společnost, kterou kritizujeme, tvoříme my sami.

B. Smetanová a L. Vašků, TU