Přidali jsme se k těm, kteří pomáhají před 1 dnem, 6.4.2020 - Technika je v tom našim hlavním přítelem
Školní posilovna v novém kabátě před 4 dny, 3.4.2020 - Vylepšujeme školní prostředí
Facebook Like Box

Exkurze v Buchlovicích

před 6 roky, 24.11.2013 O další zkušenost bohatší…

Výuka našich studentů je často obohacená řadou zajímavých exkurzí, a tak znovu přicházíme, abychom se s vámi podělili o načerpané zkušenosti, poznatky i zážitky. Tentokrát se studenti podívali do krásných Buchlovských hor, kde se nachází domov pro seniory.

Hned po příchodu do zařízení na návštěvníky dýchla podzimní atmosféra, kterou vykouzlila hezká výzdoba. O další kroky se pak postarala paní Mgr. Alena Trnčáková, která studenty areálem celý den provázela. V první části návštěvy se holky a kluci ze tříd SC3 a OA3 seznámili s rehabilitačními prostory střediska, kde s klienty probíhá takzvaná ergoterapie (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ergoterapie). Obdiv sklidila především vířivá vana, ale také speciální místnost pro aromaterapii či posilovací stroje na podporu motoriky. V druhé fázi studenti nahlédli do běžného života seniorů a jejich fakultativních činností, jako je výroba svíček, kabelek, keramiky či vaření. Výjimečným okamžikem pro ně bylo také setkání s nejstarší klientkou, která již brzy sfoukne 107. svíčku na narozeninovém dortu. Tato německá rodačka studentům s nadšením barvitě líčila svůj dlouhý, pestrý život.

Věříme, že návštěva v Buchlovicích našim studentům opět rozšířila jejich obzory a byla pro ně příjemně stráveným školním dopolednem.

                                                                                                                                   AJé