Chceš se stát našim žákem? Čti dál... před 5 měsíci, 13.10.2020 - Jednoduše a přehledně
Hledáme posilu do našeho týmu před 17 dny, 18.2.2021 - Staňte se jedním z nás
Facebook Like Box

Královskou cestou

před 2 roky, 15.10.2018 První říjnový týden zamířila naše třída S4 na tradiční třídenní exkurzi do Prahy

Hned po příjezdu nás čekala dlouhá procházka „královskou cestou“ od Prašné brány přes Staroměstské náměstí, Karlův most na Malou Stranu, téměř až k Pražskému hradu. Tady jsme totiž bydleli. Seznámili jsme se tak s historickým centrem Prahy a tuto trasu pak prošli ještě několikrát.

Večer byl ve znamení Krvavé svatby, skvělé divadelní hry španělského autora Gabriela Garcíi Lorcy, která se hrála ve Stavovském divadle. Úžasná scénografie i dechberoucí výkony pražských herců předčily všechna naše očekávání.

Program druhého dne začínal opět u Prašné brány, navštívili jsme Obecní dům a po okružní vycházce kolem Národního divadla jsme přes Kampu zamířili na Hradčany. Prohlédli jsme si i okolní paláce – Schwarzenberský a Šternberský, pokochali se nádhernou vyhlídkou a konečně zavítali na Hrad.

Poslední, třetí den zůstal prostor pro nákup suvenýrů, loučení s nádherným městem a odjezd domů. Smutek nás nedoprovázel, odváželi jsme si zážitky a vzpomínky a přijížděli jsme do víru Růžencové poutě v Uherském Brodě.

Na shledanou, Praho, určitě se sem někdy vrátíme.

Třída S4 a Monika Vlková