Angličtina hrou – The Onlines před 5 dny, 24.1.2020 - SPŠOA UB
Soutěž Finanční gramotnost před 6 dny, 23.1.2020 - Vítězná trojice postupuje do okresního kola
Facebook Like Box

Machři roku 2019

před 4 měsíci, 19.9.2019 Soutěž žáků učebních oborů

     Dne 17. září 2019 se v Praze konal další ročník soutěže Machři roku. Jedná se o celostátní setkání učňovské mládeže, které pořádá iniciativa Česká hlava. Cílem akce je popularizovat a zviditelnit české odborné školství a zlepšit jeho celospolečenské renomé. Letos se soutěžního klání zúčastnilo šest desítek středních škol z celé republiky, a to v oborech Truhlář, Strojní mechanik a Elektrikář – silnoproud.  

     Naši školu reprezentovali dva studenti 3. ročníku oboru Elektrikář – silnoproud Michal Adámek a Radim Lukáš, kteří se do Prahy vydali v doprovodu svého učitele odborného výcviku Bc. Josefa Dulínka.

     Úkolem soutěžních dvojic bylo tentokrát navrhnout a zapojit bezdrátově ovládané osvětlení pro chytrý byt EATON xComfort pro dvě místnosti: obývací pokoj a ložnici.

     Před zraky diváků, přísné poroty a v neúprosném časovém limitu se kluci se zadáním poprali statečně a v silné konkurenci získali pěkné, leč nepopulární 4. místo. Přesto si oba libovali, že se mohli soutěže zúčastnit, získat nové zkušenosti, načerpat inspiraci a také se projít Prahou a zhlédnout některé historické památky.

     Děkujeme Michalovi a Radimovi za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim, aby se jim dařilo i u závěrečných zkoušek, které je v letošním školním roce čekají.


Mgr. Alena Dulínková