Chceš se stát našim žákem? Čti dál... před 9 dny, 13.10.2020 - Jednoduše a přehledně
Je to tady! Elektrikáři jsou cool... před 8 dny, 14.10.2020 - Řemeslo je cool
Facebook Like Box

Obhajoby ročníkových prací strojařů letos po sedmé

před 27 dny, 25.9.2020 Třída S4A a S4B

Konec září připadl jako náhradní termín pro obhajoby ročníkových prací studentů čtvrtého ročníku oboru strojírenství. Tematické prezentace studenti představili nejenom před svými spolužáky, vedoucím práce a dalšími odbornými učiteli, ale také před studenty ostatních tříd SPŠOA.

Letošní práce našly svou inspiraci především v oblasti CNC programování, 3D tisku, automatizace, metrologie či stavby provozu strojů. Zpestřením se pak staly očekávané práce členů školního týmu INFINITY zaměřené na oblast zájmu soudobé populární soutěže RC auto s pohonem 4x4. Jako obzvláště vydařenou práci na tuto tématiku můžeme zmínit 3D model RC auta od Jakuba Surého.

Mezi další zdařilé práce, které si získaly zvýšenou pozornost publika i pedagogů, patřila Rekonstrukce motocyklu Romana Mahdala, Video návod používání 3D tiskárny Adama Horňáka, Výroba historických zbraní Erica Nicolase Hajducha nebo také Pracovní sešit do kontroly a měření Jana Okénky.

„Studenti si zaslouží pochvalu. Až na pár výjimek se všem podařilo s tímto nelehkým úkolem vypořádat se ctí. Práce byly kvalitní a udržely si svou očekávanou úroveň. Dokonce i studenti, kteří toho běžně mnoho nenamluví, nás odzbrojili svou výřečností a celkově příjemným projevem,“ uvádí Petra Janíčková, učitelka a předsedkyně předmětové komise pro strojírenství. „Nemohu než souhlasit. Práce byly skutečně povedené, hlavně jsou i použitelné jako učební pomůcky či výukové materiály,“ doplňuje Luboš Bělohrad, učitel strojírenství.

Věříme, že i další ročníky této dnes již tradiční studentské akce, která se stala jakýmsi pomyslným mezníkem naznačujícím průběžnou úroveň nabitých znalostí a dovednosti studentů, proběhnou ve stejně vydařeném duchu.

AJé