Den otevřených dveří před 1 dnem, 17.1.2022 - Již tento týden
Soutěž Finanční gramotnost před 7 dny, 11.1.2022 - Známe vítěze školního kola
Facebook Like Box

Pomáhat je fajn!

před 7 roky, 30.10.2014 Když můžu, tak pomůžu:)

Obor Sociální činnost je plný praktických zkušeností a nevšedních zážitků. Svědčí o tom hodiny a hodiny, které žáci stráví na praxi.

Již od druhého ročníku se naši budoucí profesionálové v oblasti sociálního práva a služeb vydávají jednou za dva týdny na místa, kde vlídného slova a podání pomocné ruky není nikdy dost.

Holky a kluci ze Sociální činnosti pravidelně rozdávají svůj úsměv v Uherském Brodě i v Uherském Hradišti, a to v zařízeních, jako jsou pečovatelské služby, denní stacionáře, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, azylové domy pro matky s dětmi v tísni, domovy pro osoby se zdravotním postižením, mateřské školky nebo také dětské domovy.

Na to, aby se člověk mohl vypravit do reality všedního dne, je nejprve zapotřebí načerpat základních znalostí         a zkušeností. „Práce s lidmi a o lidech“, jak se tento obor prezentuje, není tak úplně jednoduchá. A právě k tomu slouží speciálně vybavená učebna Sociální činnosti, kterou mají žáci k dispozici již od prvního ročníku přímo v budově školy.

Pomáhat je vážně fajn! Nevěříte?

Tak se na to podívejte.


                                                                                                                                                                AJé