Dramatická výchova před 2 dny, 4.5.2021 - SC3
Zdravá droga před 4 dny, 3.5.2021 - SPŠOA
Facebook Like Box

PRAMAKON 2015

před 6 roky, 2.3.2015 Žáci oboru Mechanik elektrotechnik mají první krok k získání maturity za sebou

Řeč je o tradiční výstavě závěrečných prací žáků čtvrtého ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik. V letošním roce předvedlo své práce 24 budoucích maturantů, kteří se pokusili zúročit své čtyřleté snažení prostřednictvím jednoho jediného výrobku, kterým by ohromili své spolužáky a především zasedající porotu       z řad kantorů.

Mezi vystavovanými produkty byly i některé velmi vydařené.

Pozornost vyvolal „Počítačem řízený regulátor teploty“, „Nabíječka s počítačovým řízením“ či zdařilá konstrukce „Detektoru kovů“.

Za zmínku také stojí „Bezdrátový teploměr“, „Napájecí zdroj s počítačem Arduino“, „Počitadlo ke stolnímu fotbálku“, které by jistě ocenil každý fanoušek tohoto „barového“ sportu nebo „Zesilovače 2x50W a 100W“            pro milovníky kvalitního zvuku.

Z úst odborných pedagogů však padala i kritika.

Jak říká známé moudro: „Učme se z cizích chyb, protože život není dost dlouhý na to, abychom je spáchali všechny sami.“ Rada pro další ročníky našich mechaniků tedy zní: „Nepodceňujte mechanické zpracování           a krabičku“.

A pokud si chcete svou práci zjednodušit a vsadit na nenáročné měniče napětí, či stále dokola se opakující nabíječky, zkuste oslnit alespoň "nějakou" přídavnou hodnotou.

                                                                                                                                                                AJé