Klapla školní vrátka, maturitu máš, tak plav... před 4 dny, 20.5.2022 - Zpívá známá píseň z českého kultovního filmu Jak básníci přicházejí o iluze
Brno je zlatá loď... před 6 dny, 18.5.2022 - SPŠOA
Facebook Like Box

Středoškolský pohár mládeže

turnaj v celé Čr

Letošní školní rok bude v dubnu pro čtyři střední školy velmi zajímavou příchuť. Česká florbalová unie totiž právě v těchto dnech startuje soutěž, jejíž vyvrcholení proběhne v pražské O2 areně v rámci florbalového Superfinále. Školy napříč celou republikou tak budou moci bojovat o to, aby právě jejich florbaloví reprezentanti pod dohledem televizních kamer dosáhli jak v kategorii chlapců, tak dívek, na celkový triumf v nejmodernějším sportovním stánku v zemi. „Počítám s dlouhodobou variantou a rádi bychom i do budoucna pracovali na dalších vylepšeních projektu,“ pohovořil o celém projektu Pohár českého florbalu středních škol ještě před jeho začátkem ředitel nesoutěžního úseku ČFbU Jan Jirovský.

Co si slibujete od nového projektu pro střední školy?

Od nového projektu si slibujeme posílení pozice florbalu i na středních školách. Na základních školách je florbal nyní nejpopulárnějším školním sportem a rádi bychom podobnou pozici získali i na středních školách. Proto jsme ve spolupráci s partnery připravili právě tento projekt, jehož vyvrcholení bude hostit O2 arena v Praze, což nemá obdoby v žádné jiné školské ani ligové soutěži. Samozřejmostí je vysoká úroveň organizace a nulové startovné do soutěže.

WEB