Šikovné ručičky našich táborníků před 16 dny, 16.7.2021 - Tohle nás baví
Placené letní praxe před 16 dny, 16.7.2021 - Jedeme i přes prázdniny
Facebook Like Box

STUDIJNĚ-VZDĚLÁVACÍ ZÁJEZD DO PAŘÍŽE A LONDÝNA

před 4 roky, 18.4.2017 Napříč Evropou

Dne 4. dubna 2017 několik našich studentů s učitelským doprovodem vyjelo na dlouhou cestu do Francie a Londýna. V Paříži jsme samozřejmě nejprve zamířili k Eiffelově věži, shlédli jsme katerálu Notre-Dame, prošli se náměstím Placa de la Concorde, na vlastní oči jsme shlédli originál Mony Lisy v Louvru a pak si odpočinuli u baziliky Sacré-Coeur v Montmartru. Po noci v Calais jsem se vydali Eurotunelem do Velké Británie.

Náš nejočekávanější cíl byl Londýn. Po příjezdu na Greenwich s Nultým Poledníkem jsme lodičkou přejeli k Toweru. Následovala procházka kolem Westminster Houses, 10 Downing Street, Trafalgar Square a Buckingham Palace. Večer se děti ubytovaly v anglických rodinách.

Poslední den nás čekala projížďka na obrovském kole London Eye s úchvatným výhledem na město, museum voskových figurín Madamme Tussaud´s a jízda Olympijskou lanovkou. Kromě jízdy lanovkou a lodí jsme vyzkoušeli opravdu všechny možnosti veřejné dopravy v Londýně, tzn. metro, které je nejstarším metrem na světě a také červený Doubledecker. Musím podotknout, že dopravní špička v tomto osmimilionovém městě je pouze pro velmi odolné řidiče.

I přesto jsme si všichni zájezd užili naplno a zdraví s nezapomenutelnými zážitky se vrátili domů. Koneckonců, podívejte se sami na fotky níže.


Lenka Šomanová