Kdo jede s námi do Anglie? před 4 dny, 19.10.2018 - Poznejte s námi další evropskou metropoli
Královskou cestou před 8 dny, 15.10.2018 - První říjnový týden zamířila naše třída S4 na tradiční třídenní exkurzi do Prahy
Facebook Like Box

Tři, dva, jedna start

před 5 měsíci, 14.5.2018 Infinity

Naše školní formule své první testování na dráze úspěšně zvládla

Tým Infinity absolvoval důležitou zkoušku, kdy s naším prototypem formule vycestoval do Vsetína, kde byla k dispozici 25 metrů dlouhá závodní dráha.

Tato cesta byla pro tým velmi přínosná. Nejenom že jsme zjistili funkčnost formule, ale i to, že má čas, který lze o pár desetin vteřiny snížit. Zároveň jsme si vyzkoušeli, který ze členů týmu má nejrychlejší startovní reakce a bude v Praze hlavním pilotem našeho soutěžního vozu.

Rezervy v rychlosti budeme hledat především v tom, že konstruktér a technolog provedou „liposukci“ naší formuli. Dietním procesem projde především tělo formule a konstrukce kol. Na členy týmu tak čeká další várka úkolů a povinností, jejichž výsledkem bude lehčí a rychlejší závodní monopost. 

Velmi milé bylo i zjištění, že naši konkurenti, studenti ze zkušeného týmu Baby Blue Vsetín, nejsou žádnými tajnůstkáři, a poradili nám velké množství cenných informací o samotném průběhu soutěže. Tímto jim děkujeme a těšíme se na společné závodění v celostátním finále.

Jménem týmu Infinity Petra Janíčková