Den otevřených dveří před 1 dnem, 17.1.2022 - Již tento týden
Soutěž Finanční gramotnost před 7 dny, 11.1.2022 - Známe vítěze školního kola
Facebook Like Box

Comenius 2009-2011 EURICT

Značnou pozornost naše škola věnuje zahraničním kontaktům, spolupráci a účasti v mezinárodních projektech. V rámci aktivity Comenius - Projekty partnerství škol se SPŠ Uherský Brod účastní multilaterální spolupráce na projektu s názvem EURICT 2009.

Jeho posláním je úzká spolupráce naší školy s dalšími dvěma středními školami v Evropě. Jedná se o střední školu z německého KIELU a nizozemského GRONINGENU. Projekt je zaměřen na setkávání, návštěvy a společnou činnost studentů těchto škol.


Cílem spolupráce je, kromě rozvoje přátelství mezi evropskými školami, také prohloubení jazykových znalostí a porovnání technických dovedností v oblasti elektrotechniky. Hlavním tématem je návrh učební pomůcky, vzájemná diskuse a výroba. Návštěvy realizované v rámci projektu

DatumNavštívené místo
Leden 2009přípravná návštěva v Kielu (Německo)
Listopad 2009partnerská návštěva v Kielu
Březen 2010partnerská návštěva v Griningenu (Holandsko)
Duben 2010partnerská návštěva v Kielu


Další zahraniční školou s níž Střední průmyslová škola Uherský Brod úzce spolupracuje je Stredná odborná škola Nové Město nad Váhom. Mezi partnerské školy patří také německá Střední technická škola v Ludwigshafenu a střední škola v polském Ležajsku.