Mezinárodní cena vévody z Edinburghu před 2 dny, 24.9.2021 - SPŠOA
Lyžařský zájezd do rakouských Alp před 4 dny, 21.9.2021 - zájemci se hlaste u učitelů TV
Facebook Like Box

Ministr financí Andrej Babiš navštívil naši školu

před 5 roky, 30.5.2016 Beseda s ministrem financí


V pátek 27. května 2016 jsme dostali možnost položit otázku úřadujícímu ministru financí ČR - Andreji Babišovi. Ten zavítal do naší školy při příležitosti návštěvy Zlínského kraje, konkrétně firmy Slovácké strojírny. Dalšími body programu byla například i návštěva uherskohradišťské nemocnice či věznice.

Šanci potkat se tváří v tvář s tímto populárním politikem a podnikatelem, který je řazen mezi jednoho z nejbohatších českých občanů, dostali všichni zaměstnanci firmy SUB i všichni zaměstnanci a žáci naší školy.

Tato netradiční návštěva vzbudila zájem i v některých našich partnerech z firemních sfér. Proto lze konstatovat, že celkové obsazení účastníků besedy bylo opravdu různorodé.

Více než půlhodinové čekání přišlo v opomnění. Beseda se nesla v přátelské a uvolněné atmosféře. Témata byla zajímavá – aktuální i dobová. V průběhu dvouhodinového debatování padlo mnoho dotazů, na které ministr financí ochotně a otevřeně reagoval. Stejně tak padla i řada návrhů na změny a vylepšení. I těm se dostalo vyslyšení a přislíbení k dalšímu projednání.

Ačkoli byl Andrej Babiš ten den nařčen médii z populistického rozdávání koblih na Slovácku namísto plnění povinností ve Sněmovně, my jsme byli tímto obzory rozšiřujícím setkáním poctěni a imaginárními koblihy zasyceni. ;)

AJé