Den otevřených dveří před 3 hodinami, 17.1.2022 - Již tento týden
Soutěž Finanční gramotnost před 6 dny, 11.1.2022 - Známe vítěze školního kola
Facebook Like Box

Třetí rok za sebou bodujeme v celostátní soutěži České ručičky

před 6 roky, 31.3.2016 23. - 25. 3. 2016 Mladá Boleslav


Celostátní soutěž České ručičky 2016, určená žákům vybraných učebních oborů, zná své vítěze.    Naše škola patří mezi ně!

Studenti, pedagogové a další osobnosti ze školské, firemní i politické scény věnovali svůj předvelikonoční čas k tomu, aby se podíleli na této prestižní soutěži, která si každoročně bere za úkol „korunování“ těch nejzručnějších a nejznalejších žáků z vybraných učebních oborů v rámci ČR.

Možnost bojovat o titul nejlepšího autokarosáře roku 2016 v prostorech světoznámé automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi si po právu vysloužil Ondřej Kovář ze třídy KS3. Ten byl do celostátního finále nominován díky svému vítězství ve školním a následně krajském kole soutěže Mladé technické talenty, která volně navazuje na soutěž České ručičky. Celkový počet soutěžících na začátku soutěže čítal přitom okolo 270 žáků z přibližně 20 středních škol.

Z cesty do severovýchodních Čech si Ondřej nakonec dovezl famózní bronzovou medaili v kategorii KAROSÁŘ - AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2016, o kterou se utkal s devíti nejlepšími žákovskými autokarosáři tohoto roku.

Vítězům jednotlivých kategorií se rozdávaly velkolepé ceny v celkové hodnotě jednoho milionu korun a o slavnostní vyhlášení výsledků a předání význačných ocenění se postarala řada mediálně známých osobností.

Soutěž si během let získala značnou exkluzivitu, a to nejenom pro její celorepublikový rozsah, četnost zapojených škol, bravurní výkony žáků, ale také pro své významné partnery z nadnárodních společností, jako jsou ŠKODA AUTO, BOSCH, SCANIA a další, kteří se tak snaží podpořit atraktivitu technických oborů i spolupráci budoucích zaměstnavatelů žáků se středními školami.

Našemu bronzovému vítězi srdečně gratulujeme a děkujeme za ukázkovou reprezentaci školy.


Podrobnější informace o soutěži se dočtete zde

Ajé