Mezinárodní projekt DOFE před 20 hodinami, 24.6.2022 - Máme za sebou první rok plnění úkolů
Slavnostní předávání výučních listů před 2 dny, 23.6.2022 - Jak se říká, je to doma
Facebook Like Box

Comenius je zpět z Polska!

před 8 roky, 17.2.2014 Všude dobře, doma nejlíp...


Tady vám nabízíme malou ukázku z toho, co jsme tam zažili.


Po téměř devítihodinové cestě vlakem jsme v neděli večer konečně dorazili do polského Lublinu. Na nádraží nás už vyhlíželi naši hostitelé, učitelé a studenti soukromého gymnázia Międzynarodowe Liceum PADEREWSKI. Známe se navzájem už z návštěvy u nás v Česku, a přivítání bylo proto velmi přátelské. Hned poté se studenti rozjeli ubytovat ke svým hostitelským rodinám a připravit se na náročný týden.


Ráno nás čekalo uvítání, jak se patří. Pan ředitel dr. Adam Kalbarczyk pronesl krátké přivítání a následovalo úžasné hudební představení školního pěveckého souboru. Pro učitele byla přichystána prohlídka školy a poté návštěvy v jednotlivých hodinách. Veškerá výuka probíhá v angličtině, a bylo proto zajímavé sledovat výuku např. v matematice :-). Studenti mezitím absolvovali seznamovací „icebreakers”. Po obědě byl čas na práci a předvedení splnění „domácích úkolů“. Prezentace a videa, které připravila naše skupina, se všem líbily a sklidily zasloužený potlesk.


Úterní dopoledne bylo vyplněno přednáškou o zdravém životním stylu, kterou připravila švédská škola, a následoval workshop, jehož cílem bylo navrhnout, připravit a natočit vlastní videoklip na téma „desatero zdravého životního stylu“. A opět se ukázalo, jak kreativní studenti můžou být, když chtějí. Vytvořily se mezinárodní skupiny a vzájemnou spoluprací tento velmi náročný úkol zvládly bravurně.


Ve středu jsme se dostali konečně ven! Odpolední prohlídka historické části Lublinu byla vítaná změna po dvou dnech strávených ve škole a všem se líbila. No a poslední den byl věnovaný celodennímu výletu do historického města Kazimierz Dolny a lázeňského městečka Nałęczów. Součástí výletu bylo i zastavení ve sportovním centru, kde si část výpravy zašla zaplavat do krytého bazénu a zbytek se bavil na bowlingu, u kulečníkového stolu nebo jen tak relaxoval.


Páteční ráno už patřilo pouze loučení a pak hurá domů. Byl to super týden, ale i tak se těšíme, až si doma odpočineme. I když ne na dlouho! Už teď jsou v plném proudu přípravy na návštěvu č. 2. Tentokrát zamíříme do turecké střední školy Özel Samanyolu Gülbahar Anadolu Lisesi, ve městě Eskişehi!

Zdraví „účastníci zájezdu“ - Karel, Nikol, Aneta, Jakub, Jitka, Marek, Filip, Jolana a dozor - paní učitelka Koštová a pan učitel Bublík!

                                                                                                                                                                                                        MB