Na Nivnické riviéře se střídalo před 2 hodinami, 21.9.2020 - Začínáme pozvolna
TVS a reportáž z natáčení seriálů Řemeslo je cool... před 3 dny, 18.9.2020 - Klapka a jedem
Facebook Like Box

XI. ročník týdne sociálních služeb v ČR

před 11 měsíci, 14.10.2019 „Nikdo nemiluje život tak jako starý člověk.“ Sofoklés

Přesto, že středa byla upršená, nás buchlovský domov pro seniory vítal ve veselém, příjemném duchu poutavé podzimní výzdoby.

Každoročně v tomto ročním období je vyzdoben dýněmi a podzimní dekorací. Dýně a svíčky ve večerních hodinách osvítí prostory před domem.

Letos tato událost koresponduje s vyhlášeným „Týdnem sociálních služeb v ČR“. Proto se studenti oboru sociální činnosti přišli podívat a prohlédnout si tyto rozsáhlé prostory.

Uvítala nás paní vedoucí Bc. Martina Martináková. A poté nás provázela sociální pracovnice Mgr. Alena Trnčáková.

První cesta vedla do uzavřeného oddělení domova se zvláštním režimem. Nahlédlo se i do pokoje jedné klientky a prošla se denní místnost. Tady byly představeny pomůcky, které jsou využívány pro aktivizaci klientů s pokročilou formou demence či Alzheimera. Navštívila se relaxační místnost. Pak následovala návštěva velmi pěkné zahrady, která slouží klientům především v teplejších dnech roku. Je zde možné pěstovat v mobilních záhonech, hrát různé hry jako je třeba oblíbený petanque, nebo třeba jen odpočívat či si i něco ugrilovat.

Další cesta vedla na běžné oddělení a do jídelny. Také nechyběla reminiscenční místnost, která se využívá k posezení při vzpomínkách.

V lůžkové části druhého křídla bylo možné navštívit pokoj s klientkou, která, i když jí tělo nedovolí příliš mnoho pohybu, oplývala neskutečným optimismem. Byla plná humoru a chuti do života. Dokonce nám i zazpívala svoji oblíbenou písničku.

Předposlední cesta vedla do rehabilitační části. Cvičí se tady jemná i hrubá motorika. Oddělení má i část s vířivkou a subakvální vanou s masérnou a elektroléčbou. Součástí tohoto oddělení je i lékař, pedikérka a kadeřnictví.

Poslední cesta vedla do kaple, kde mají klienti možnost naplnit i spirituální potřeby.

Moc děkujeme za umožnění návštěvy.

Za SC2 Leona Kadlčková