Anglicky snadno a plynule

spsoaub Novinky

Tři odvážlivci ze třídy ME3 se vydali reprezentovat naši školu na 5. ročník UNIVERZITNÍ OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Patrik Tlach, Tomáš Janečka a Martin Moštěk se probojovali ze 40 zúčastněných studentů až do přímého finále. Tam se utkali s 12 nejlepšími soutěžícími z řad gymnazistů.

Někteří soutěžící se nebáli otevřeně opřít do aktuálních kontroverzních témat globální společnosti. Na řadu přišlo křesťanství versus islám, dark web nebo také postavení žen ve společnosti. Naši studenti se raději přidrželi témat jim vlastním, a tak jsme se představili s japonštinou a japonskou zábavou, Tlamovci z jezera Tanganika či tématikou lucidních snů.

O chlup nám unikla medailová pozice, ale i tak patří Patriku Tlachovi gratulace za krásné 4. místo, které se mu podařilo na této celokrajské olympiádě obsadit.

Paní učitelka Blanka Smetanová, která usedla na jedno z míst, coby nekompromisní porotce, si výkony studentů nemohla vynachválit. „Skvělá prezentace, brilantní angličtina.“ Takovými slovy uzavřela již tradiční soutěž.

AJé