Běžící češtinář na SPŠOA

admin Novinky

V pondělí 7. listopadu 2022 navštívil naši školu Mgr. Jarmil Vepřek, Ph.D. Znát ho můžete i pod pseudonymem „Běžící češtinář.“ Pokud vám to nic neříká, mrkněte na jeho Facebook či Instagram. Jeho způsob podání češtiny je jedinečný a hned zaujme mladistvým stylem a maximálním zapálením pro věc. Žáci 4. ročníků s ním absolvovali přednášku o tom, jak vyzrát na didaktické testy z češtiny.
 
Když jsme spatřili pana Vepřeka, zaujalo nás, jak je mladý. Prošel s námi několik úkolů v didaktických testech a ukázal nám několik vychytávek, jak vše úspěšně zvládnout. Bylo super, že se podíval na tyto testy z pohledu nás, maturantů. Snažil se nám vše co nejvíce přiblížit, abychom tomu porozuměli. Nezklamaly nás ani jeho vtípky, kterým jsme se zasmáli. Na konci se ještě někteří z nás za ním stavili a zeptali se na pár dotazů. Rád nám odpověděl.
 
Kromě přednášky jsem měla možnost udělat s panem Vepřekem rozhovor, ve kterém jsme se bavili o tom, jak se vůbec ke studiu češtiny dostal a co momentálně v tomto oboru dělá. Na rozhovor se můžete těšit v nejbližším čísle našeho školního časopisu.
 
Kristýna Mudříková, SC4