Bronzová ceremonie Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

LSekaninova Novinky

Slavnostní předávání ocenění ve Zlínském kraji

Tak jsme se dočkali! 12 úspěšných studentů dokončilo v prvním roce všechny podmínky nutné k získání bronzového stupně a mohli si převzít certifikáty a odznaky na slavnostní ceremonii. Ta se konala 28. února 2023 v budově Krajského úřadu ve Zlíně.

Akci předsedali ředitel DofE pro Českou republiku Tomáš Vokáč, radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová, ambasadorka projektu Zuzana Bahulová a krajská koordinátorka pro Jihomoravský a Zlínský kraj Michaela Turková.

Všichni poděkovali studentům za odvedenou práci, která čítá hodiny a hodiny sportovních, kulturních a dobrovolnických aktivit. Na závěr každého stupně musí účastníci absolvovat expedici v přírodě s přesně stanovenými podmínkami.

Krásné slavnostní setkání jsme si moc užili. Popovídali jsme si s kolegy a spolužáky z jiných škol, sdíleli zkušenosti z expedic, součástí byl i kulturní program a malý raut.

Oceněnými za naši školu byli: Gabriela Kusáková, Kristýna Mudříková, Mariana Šimšová, Aneta Kmoníčková, Tereza Daňková, Klára Petruželková, Julie Chaloupková, Athina Kalaitzidis, Filip Kablásek, Adam Helbich, Kryštof Hofman a Jáchym Zalubil.

Teď mnohé čeká stříbrná úroveň a kdoví – možná jednou i zlatá. K ní vede dlouhá náročná cesta. Těm, kdo to dokáží, předávají v Praze ocenění členové britské královské rodiny.

Ještě jednou moc blahopřejeme.

Lenka Vašků, školní koordinátorka
Dagmar Kočicová, hodnotitelka