Celostátní přehlídka SOČ 2016 – krásné třetí místo, gratulujeme a děkujeme

spsoaub Novinky

Jedna cena za druhou, i tak můžeme nazvat těchto šest dnů v životě našeho žáka Lukáše Lysáčka.

Skutečnost, že Lukáš nezískal ocenění od hejtmana Zlínského kraje v úterý náhodou, potvrdil o uplynulém víkendu na Celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti v Hradci Králové, kde vítězové krajských kol poměřili své síly na republikové úrovni.

Přehlídky se účastnilo více než 300 vítězů krajských kol soutěže, kteří obhajovali své práce celkem v osmnácti oborech. Lukáš se svojí prací „Špalíkovač – drtič větví za traktor“ soutěžil v kategorii Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design, kde v konkurenci dalších 15 velmi zdařilých prací vybojoval umístění na vynikajícím třetím místě.

O tom, že se jedná o vysoce hodnocenou soutěž, svědčí i jména garantů, kteří převzali nad přehlídkou záštitu, např. místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., který přijel pogratulovat úspěšným autorům prací do Hradce Králové, předseda Akademie věd ČR v. v. i. prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a rektor Českého vysokého učení technického v Praze prof. Ing. Petr Konvalinka, CSc.

Lukášův úspěch je naprosto zasloužený, celý špalíkovač nejen sám vyrobil v několika modifikacích, ale i provedl pevnostní výpočty, vytvořil konstrukční dokumentaci, 3D funkční model a nadále celou svoji práci vylepšoval a doplňoval drtič o další komponenty.

Lukášovi jménem školy velmi děkuji za celoroční práci a reprezentaci školy, gratuluji ke krásnému umístění a přeji další zasloužené úspěchy.

Petra Janíčková, vedoucí práce a školní garant SOČ

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-13716/img/b06c4361b975ce3cea6c9e895a488c66.jpg