Další EXKURZE třídy K1 a S3 u našich firemních partnerů

admin Novinky

Česká zbrojovka a.s. a TVD Slavičín

V rámci poznávání nových technologií jsme ve středu 12. dubna 2023 navštívili dvě významné regionální firmy – CZ Uh. Brod a TVD Slavičín.

Hned po příjezdu nás přivítal zástupce firmy. První část exkurze probíhala v zasedací místnosti, kde nám byla firma více představena. Poté jsme se přesunuli do výrobních prostor.

A co nás čekalo?

Česká zbrojovka Uh. Brod vyrábí krátké, dlouhé a vojenské zbraně jako pistole, malorážky, kulovnice, brokovnice apod. Je členem skupiny COLT CZ GROUP SE od roku 2022. Ve firmě je realizován celý proces výroby výše uvedených zařízení od „A“ až po „Z“ s minimem kooperací. Prohlídka byla zaměřena na automatizaci a robotiku ve firmě.

TVD Slavičín a.s. ze svého portfolia výrobků nabízí především kovový nábytek a rozvaděčové skříně. Prohlídka byla zaměřena na nejmodernější technologie: řezání dílů laserovým paprskem, kombinovaný stroj pro vysekávání a laserové řezání, ohraňování (ohýbání) dílů na CNC ohraňovacích strojích, robotické nanášení PUR těsnění, práškové lakování apod.

Návštěvy byly zaštítěny v rámci dlouhodobého projektu „Firemní žáci“, který má za úkol propojovat firemní prostředí s výukou naší školy.

Exkurze se zúčastnili žáci oborů obráběč kovů, strojní mechanik, operátor logistiky a strojírenství.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se nám věnovali.

Pavel Ondra a Petra Janíčková