Dny otevřených dveří

spsoaub Novinky

Konec listopadu jsme věnovali Dnům otevřených dveří. V pátek 29. 11. a v sobotu 30. 11. 2019 jsme tak opět       po roce otevřeli brány naší školy široké veřejnosti. Ani první mrazíky neodradily stovky návštěvníků k tomu,        aby vyměnili teplo svých domovů za prohlídku naší školy. Zvláště Obchodní akademie pak zaznamenala nevídaný počet příchozích zájemců o studium. Kromě hostů z řad potenciálních studentů a jejich rodičů jsme přivítali desítky absolventů naší školy, kteří se vydali zpět po svých stopách – zavzpomínat na časy strávené na své střední škole. Obzvlášť milým překvapením byla početná skupinka bývalých žáků z první třídy lyceistů naší školy. Ti nás mimo jiné ohromili svými úspěšnými profesními příběhy. Nutno podotknout, že Technické lyceum bývalo velmi oblíbeným a úspěšným oborem naší školy. Dnes se však už bohužel tento obor u nás nenabízí.

V rámci letošních Dnů otevřených dveří jsme veřejnosti představili řadu aktuálních i připravovaných novinek, které obohatí a zdokonalí výuku našich žáků. Mezi tyto nové výukové pomůcky patří automobil Hyundai i30, elektromobil, kolaborativní roboti, nová měřicí laboratoř či dvě pracoviště virtuální reality. Mimo expozici moderních technologií a možnosti si je vyzkoušet, čekal na návštěvníky také bohatý doprovodný program.

Pro ty z Vás, kteří jste nás nestačili navštívit, máme dobrou zprávu: Budeme se na Vás těšit opět v únoru nového roku 2020.

Foto Kai

foto AJé

Foto žáci z prezentačního týmu SPŠ a OA viz.