Do Prahy se nejezdí jen za památkami…

admin Novinky

Celostátní soutěž firmy Schrack Technik spol. s r. o.

Naši žáci třídy KE3, oboru elektrikář, Jakub Strachoň a Marek Mahdal spolu se svými vyučujícími Bc. Petrem Ondrůškem a Bc. Josefem Dulínkem zavítali v pondělí 18. září do matičky Prahy. Nejeli se však pokochat památkami hlavního města, ale zúčastnili se soutěže, kterou pořádala firma Schrack Technik spol. s r. o. (ta se zabývá výrobou jističů, chráničů, stykačů, přepěťových ochran a dalších komponentů do elektrické instalace).

Soutěže se účastnilo deset dvoučlenných týmů ze středních škol z celé republiky. Naši žáci si vybrali aktuální téma Úspora energie a svůj projekt nazvali „Netop pánu bohu do oken!“

Pro soutěž vytvořili maketu okna a topného systému, jehož součástí je elektromagnetický ventil, který v případě otevření okna zastaví přítok teplé vody do radiátoru. Tím snižuje náklady na vytápění a šetří naše peněženky. Kromě toho panel umí vizualizovat různé hodnoty, např. vnitřní a venkovní teplotu nebo teplotu vody v topném systému, také má zabudovaný senzor deště nebo kvality ovzduší.

Ve velké konkurenci se naši žáci neztratili, a přestože nevyhráli, mohou být pyšní na to, že se jejich výrobek stane názornou učební pomůckou pro elektrikářské obory na naší škole.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na výrobě panelu podíleli. Byli to žáci 2. a 3. ročníku oboru elektrikář, autoelektrikář a zámečník a také učitelé odborného výcviku v těchto oborech.

 

Bc. Josef Dulínek