Dobrovolnictví, jeho význam a poslání

LSekaninova Novinky

Co je dobrovolnictví? Kdo je dobrovolník? Můžu to dělat i já? Jaký to má smysl? Odpovědi na tyto otázky již znají studenti oboru Sociální činnost.

Ve středu 7. února 2024 se pro třídy SC1, SC2, SC3A a SC3B uskutečnily přednášky o dobrovolnictví. Přednášek se zhostily studentky Univerzity Palackého v Olomouci Natálie Flasarová a Barbora Olivová, které se samy aktivně věnují dobrovolnické činnosti.

Přednáška se zaměřila na různé aspekty dobrovolnictví. Děvčata seznámila naše studenty s možnostmi dobrovolnické práce v regionu a významem dobrovolnictví. Studenti se dozvěděli o různých organizacích, které v regionu působí a které hledají dobrovolníky. Získali také praktické rady, jak se stát dobrovolníkem a jak si vybrat vhodnou dobrovolnickou činnost, která jim navíc může být přínosem k jejich odbornému směřování.

Přednáška byla velmi interaktivní. Natálie a Barbora kladly našim studentům otázky a zapojovaly je do diskuze. Studenti se tak dozvěděli mnoho zajímavých informací o dobrovolnictví a měli možnost sdílet své vlastní zkušenosti a pocity.

Celou přednášku završila děvčata informacemi o svém vlastními studiu, možnostech vysokoškolského života i inspirací zahraničním studiem své spolužačky. Právě tyto informace vedly naše studenty k zamyšlení se nad možnostmi svého pomaturitního směřování a věříme, že se staly také hnacím motorem pro jejich studium.

L. Sekaninová