EXKURZE třídy K1 a S1 – Kasko Slavkov a Evektor Kunovice

admin Novinky

V rámci poznávání nových technologiích jsme ve středu 15. března 2023 navštívili dvě významné regionální firmy – Kasko Slavkov a Evektor Kunovice.

Hned po příjezdu nás přivítal zástupce firmy. První část exkurze probíhala v zasedací místnosti, kde nám byla firma více představena. Poté jsme se přesunuli do výrobních prostor.

A co nás čekalo?

Kasko s.r.o. – studenti se dozvěděli spoustu nových informací o výrobě plastových dílů – vstřikování plastů pro automobilový průmysl, včetně jejich technologií. Dále si prohlédli nástrojárnu Kasko-formy a prošli jednotlivými odděleními od vývoje, konstrukce, výroby a montáže forem, až po předání formy do výroby vstřikování plastů.

Evektor s.r.o. – studenti si prohlédli výrobu a montáž malých dvoumístných letadel, dodávaných do celého světa. Seznámeni byli i s částí firmy Engineering pracující pro firmy např. Škoda Auto a.s., STILL CZ apod. Řada zajímavých informací se týkala také oblasti logistiky, nákupu a skladování.

Návštěva byla zaštítěna v rámci dlouhodobého projektu „Firemní žáci“, který má za úkol propojovat firemní prostředí s výukou naší školy.

Exkurze se zúčastnili žáci oborů obráběč kovů, strojní mechanik, operátor logistiky a strojírenství.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se nám věnovali.

Pavel Ondra a Richard Kerek