Exkurze třídy KE1 – pevnost poznání Olomouc

admin Novinky

Dne 2.12.2022 proběhla naplánovaná exkurze nejen vědeckých exponátů v Pevnosti poznání v Olomouci. Žáci třídy KE1, oborů Elektrikář a Autoelektrikář si měli možnost prohlédnout, ale hlavně osahat a vyzkoušet vystavené expozice, rozdělené do kategorií Do historie!, Živá voda, Rozum v hrsti, Světlo a tma.

V expozici Do historie!, se žáci dozvěděli o vzniku olomoucké pevnosti, včetně komiksového příběhu na dvanácti velkoformátových panelech a také možnosti si vyzkoušet dobové obleky.

Živočichy v nadživotní i mikroskopické velikosti, včetně podmořské jeskyně a vodního světa představila expozice Živá voda.

Model lidského mozku, oka, hlavolamů, testů na intelekt a mnoho dalších zajímavostí včetně možnosti vyzkoušet si, jaké to je, být v kůži pilota pomocí simulátoru. To vše, si žáci vyzkoušeli v expozici Rozum v hrsti.

Expozice Světlo a tma dala nahlédnout pod pokličku světelného záření. Zajímavostí bylo zjistit, jak vzniká světlo, a že s pomocí světelného záření je možné rozehrát např. hudební nástroj.

Dokážete rozpoznat, která expozice je která?

 

Těšíme se další společně strávené zážitky.

Ing. Petr Novosád, třídní KE1