Fandili fotbalu u nás

spsoaub Novinky

Ve dnech, kdy zápasili Holanďané proti Španělům na Mistrovství světa ve fotbale, nás navštívili další zahraniční přátelé.

Tentokrát se za námi přijeli podívat právě studenti z Holandska. Na zajištění programu pro nizozemské hosty, kteří se do České republiky podívali díky generálnímu řediteli Slováckých strojíren, Jiřímu Rosenfeldovi, se podílelo město Uherský Brod, Gymnázium Jana Ámose Komenského a samozřejmě i naše škola.

My jsme se šestice holandských žáků ujali společně se třemi našimi studenty, kteří byli vybráni na základě svých anglických komunikačních schopností a častého zapojování se do nejrůznějších aktivit týkajících se právě anglického jazyka, prostřednictvím kterého jsme celou dobu komunikovali.

Během tří dnů, které jsme společně strávili, jsme se podívali do našich nejbližších lázní – Luhačovic, udělali jsme si příjemný večer v prostředí brodské hvězdárny, zahráli jsme si bowling, stolní fotbálek, kulečník, poslechli si nizozemskou „dechovku“ 😉 a podívali se do Slováckých strojíren i Hi-tech centra naší školy.

Z našich postřehů je nutno zmínit, že tento národ rozhodně neuctíte minerálními prameny ani brambory s čevabčiči. Pokud jim však o filé, v rámci vlastní neschopnosti vysvětlit v angličtině „What is it?“ napovídáte, že se jedná o typickou rybu českých řek a rybníků, s úsměvem a velkou chutí sní i ten nejposlednější kousek. 😉        O temperamentu a smyslu pro národní fotbal, kdy i hrobové ticho při sledování zápasu není dostačující a oslavy gólu bourají zdi, se raději nevyjadřovat.

Další kroky Holanďanů směřovaly na Buchlovský hrad a následně do stověžaté matičky Prahy. Tady už jsme se však naší průvodcovské funkce vzdali.

                                                                                                                                                                  AJé