Holky ze sociální činnosti připravily pro předškoláky naučný program

spsoaub Novinky

17. 5. 2018 připravila třída SC1 pro děti v Mateřské škole, Obchodní v Uherském Brodě program, který byl na téma zdravá výživa a první pomoc.

Šest skupinek studentů si rozdělilo práci po stanovištích. Každá skupinka dětí měla svého průvodce.

První skupinka byla první pomoc s figurínou. Na tomto stanovišti si mohl každý žáček vyzkoušet i poslech srdce fonendoskopem.

Potom na děti čekalo pastelkové bludiště. Cesta vedla od smějících se nebo zamračených smajlíků k jídlu, které prospívá našemu zdraví. Nebo k tomu, co může při časté konzumaci zdraví škodit. Skládání puzzlí ukázalo, jak má vypadat zdravý talíř.

 Další byla hmatová krabice pro procvičení našich smyslů. Na děti čekalo překvapení, co z krabice vytáhnou.

Potom se dostal ke slovu provázející méďa Béďa. Ukázal lékárničku, jak má být a méďovu popletenou lékárničku děti složily tak, aby byla správně.

Stanoviště, kde děti čekala dvojice panenek ve své zahrádce. Děti měly za úkol rozdělit do talířků zdravé jídlo ze zahrádky a jídlo nezdravé z fast foodu.

Poslední stanoviště cvičilo paměť. Na děti čekala paní Mlha, která zakrývá mlhou údolí a všechny věci se jí potom ztrácí.

Děti byly ze setkání nadšené a my si odnášíme hromadu zkušeností.

   Za třídu SC 1 Leona Kadlčková.

V rámci této akce pořádané Střední průmyslovou školou a Obchodní akademií Uherský Brod, Nivnická 1781, 688 01 Uherský Brod (dále jen „škola“), budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Škola nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.