Jak lépe završit konec měsíce května než pořádným školním výletem

spsoaub Novinky

Třídy S2 a ME2B se vydaly za slunečného počasí do vzdálené Mladé Boleslavi a Vysokého Mýta. Cílem jejich dvoudenního putování byly dva světově významné podniky.

Společnost ŠKODA AUTO sídlící v Mladé Boleslavi není třeba představovat, zato společnost IVECO z Vysokého Mýta už všichni tak dobře znát nemusí. Zatímco od škodovky budete očekávat jízdu v komfortním automobilu, do IVECA budete vkládat veškeré naděje týkající se pohodlné autobusové dopravy vaší vytoužené dovolené.

Oba tyto podniky spojuje především výroba „supermoderních strojů“, při které se využívá řada špičkových technologií. Mnohé z těchto technologií byly dobře známé i našim žakům. Stejně tak i řada pracovních úkonů, jako je tváření nebo svařování  – strojové i ruční. To vše a ještě mnohem více mohli brodští studenti technických oborů zhlédnout v praxi velkých strojírenských závodů.

Naši žáci si za doprovodu třídních učitelek Blanky Smetanové a Eleny Nové v Čechách vychutnali nejenom poutavé exkurze, ale obohatili svůj program i takovou zábavou, jakou je opékání buřtů. Samozřejmě nechyběly ani další radovánky s tím spojené.

Suma sumárum naši strojaři a mechanici se na cestách vzdělávali, bavili, ale také poctivě pracovali na tmelení kolektivu.