Jak probíhaly Virtuální dny otevřených dveří

spsoaub Novinky

Netradiční doba si žádá netradiční činy, proto se o víkendu uskutečnily naše historicky první Virtuální dny otevřených dveří.

Při představě, jak by mělo takové Virtuální DOD vypadat, jsme se snažili zaměřit na předložení široké škály dostupných možností, jak získat maximum informací přehlednou, jednoduchou a především atraktivní formou. A to jak pro svět dospívajících, tak pro jejich rodiče. V nabídce byla přímá telefonní spojení, chaty s našimi žáky, on-line spojení s webkamerou, manuál rychlých otázek a odpovědí, videa o škole, oborech a mnohé další. Třešinkou na dortu a současně vrcholem kreativity bylo speciální vysílání Televizních novin SPŠ a OA pod taktovkou našich pedagogů. Touto netradiční formou jsme chtěli žákům nejenom představit naši školu, ale také tým snových učitelů, kteří se nebojí ukázat svou přátelskou tvář a smysl pro humor.

I přesto, že přímé způsoby komunikace v podobě chatu, videohovorů a telefonátů nebyly příliš využity, můžeme říct, že Virtuální Dny otevřených dveří slavily úspěch. Důkazem toho jsou nejenom počty zhlédnutí videí v průběhu trvání akce, ale také analytické vyhodnocení návštěvnosti našich webových stránek, které jenom za pátek 27. 11. 2020 zhlédlo necelých 3 500 lidí, což je téměř dvojnásobek průměrné denní návštěvnosti stránek.

Jsme si vědomi toho, že osobnímu setkání a reálné návštěvě školy se nic nevyrovná, ale snažili jsme se tomu alespoň přiblížit. Věříme, že se Vám naše on-line akce líbila a budeme se těšit na brzké setkání „face to face“.

Do té doby nezapomeňte sledovat náš web, facebook a školní instagram.