Je libo oprava čelního skla nebo lepení plastů? Není problém!

admin Novinky

Věděli jste, že drobné praskliny na čelním skle automobilu se dají opravit? Nebo že trhliny a odlomky na plastech se dají řešit nejen svařováním, ale i lepením? Tohle vše a spoustu dalšího se dne 23. 3. 2023 dozvěděli a také na vlastní oči viděli studenti 3. ročníku oboru karosář.

V rámci výuky odborného výcviku se v prostředí školního autoservisu konala praktická ukázka prezentovaná panem Pinkasem z firmy Würth. Tato zahraniční společnost se zabývá, mimo spoustu dalších věcí, také vývojem a výrobou různých chemických prostředků. Ty jsou průmyslově využívány jako lepidla, plniva, odmašťovadla a jiné. Bylo nám představeno, jakým způsobem se dají opravit drobné praskliny na čelním skle automobilu způsobené běžným provozem. Jedná se o princip vnášení tekuté pryskyřice do mezer v trhlinách. Ukázka nejprve probíhala na připraveném skle. Krátce na to jsme tuto možnost opravy prakticky využili na vozidle naší autoškoly. Poté nám bylo předvedeno, jak efektivně se dají opravit prasklé plastové díly lepením za pomocí záplaty a dalších chemických příslušenství. Zjistili jsme tedy, že není vždy nutná výměna celého dílu, což je z ekonomického hlediska velmi výhodné.

Osobně hodnotím tuto výukovou ukázku jako velký přínos, protože získané znalosti zúročíme v praktickém životě a také u letošních závěrečných zkoušek.

Jan Zimčík, student třídy K4