Ještě jsme se ani neohřáli a už opět vyrážíme do světa

spsoaub Novinky

Již za pár dnů se naši studenti vypraví do pobaltské Litvy. Dnes už staří známí kamarádi z mezinárodního projektu Comenius je budou očekávat ve škole Jonavos Jeronimo Ralio Gimnazija, která bude centrem hlavního dění pobytu.

Dva dny budou Jolana Procházková, Vilém Josefík a Milan Bania cestovat, aby se tři dny těšili z krás cizí země.

Odpočinku se jim dostane pod střechami spřátelených rodin. A co vše výletníky čeká? Návštěva školního muzea, výlety do krásných měst, jako je Kaunus, Trakai, a především hlavní město Vilnius. Studenti budou prezentovat folklórní tance, které jsou typické pro jejich zemi, natočí Lip-Dub – společný videoklip, projdou řadou workshopů   a pobaví se plněním úkolů na téma Social Well-Being. To vše pak zakončí s noblesou a elegancí – mezinárodní soutěží v tanci valčíku.

Nemyslete si však, že je možnost poznávat daleké kraje zadarmo. Studenti za ni platí po celý školní rok pilnou prací, a to i Tereza Bobčíková, Martin Šobáň a Nikol Hořínková, kteří se této výpravy za poznáním nezúčastní.      A co tedy taková zkušenost stojí? Jolana a Vilém platili hodinami a hodinami nácviku tance na pravou slováckou píseň Hrozenská. Nikol, Jolana a Martin uhradili dluh přípravou a prezentací ukázkové hodiny ve třídě OA1 na téma Virtual Me in Virtual Societly a Nikol společně s Jolanou vše dorovnaly vytvořením tzv. průvodce dobrovolnictvím – návodu, jak se v případě „vnitřního sociálního volání“ stát společensky prospěšnou osobou.

Během bohatého programu studentů si pak paní učitelka Zuzana Vaňková a Miroslav Bublík projdou několika náslechy ve vyučování. Ve zbylém čase se pokusí naplánovat další cestu, která by měla směřovat do sousedního Polska. A protože každá návštěva partnerské země je spojena s jiným tématem, zamýšlet se budou nad „„Occupational Well-Being“.

Vzhledem k tomu, že úředním jazykem Litvy je litevština přeji Vám „Bon voyage laimingas ir Homecoming“!            Čili šťastnou cestu a v pořádku se vraťte domů!

                                                                                                                                                                   AJé