Královskou cestou

spsoaub Novinky

Hned po příjezdu nás čekala dlouhá procházka „královskou cestou“ od Prašné brány přes Staroměstské náměstí, Karlův most na Malou Stranu, téměř až k Pražskému hradu. Tady jsme totiž bydleli. Seznámili jsme se tak s historickým centrem Prahy a tuto trasu pak prošli ještě několikrát.

Večer byl ve znamení Krvavé svatby, skvělé divadelní hry španělského autora Gabriela Garcíi Lorcy, která se hrála ve Stavovském divadle. Úžasná scénografie i dechberoucí výkony pražských herců předčily všechna naše očekávání.

Program druhého dne začínal opět u Prašné brány, navštívili jsme Obecní dům a po okružní vycházce kolem Národního divadla jsme přes Kampu zamířili na Hradčany. Prohlédli jsme si i okolní paláce – Schwarzenberský a Šternberský, pokochali se nádhernou vyhlídkou a konečně zavítali na Hrad.

Poslední, třetí den zůstal prostor pro nákup suvenýrů, loučení s nádherným městem a odjezd domů. Smutek nás nedoprovázel, odváželi jsme si zážitky a vzpomínky a přijížděli jsme do víru Růžencové poutě v Uherském Brodě.

Na shledanou, Praho, určitě se sem někdy vrátíme.

Třída S4 a Monika Vlková