Moje šachování

spsoaub Novinky

Naši studenti se ve svém volném čase zaměřují nejen na studium, ale také na své koníčky. V nich dosahující vynikajících výsledků. Jako jeden příklad za všechny bych zmínila Lukáše Macháčka ze třídy ME1. Začtěte se do jeho příběhu.

K šachům mě v devíti letech přivedl taťka, který byl zároveň mým prvním trenérem. Začal jsem také chodit do školního šachového kroužku a po půl roce jsem se stal členem Šachového klubu Staré Město. Po roce tréninku jsem se kvalifikoval z krajského přeboru Zlínského kraje na své první Mistrovství České republiky v rapid šachu do Klatov. Totéž se mi podařilo zopakovat v roce 2015 v Doksech a 2017 v Mostě. Umisťoval jsem se ve třetí a čtvrté desítce startovního pole. Krátké tempo mi nikdy moc nesedělo.

V roce 2015 a 2016 se mi podařilo kvalifikovat se 7. A 8. místem z přeboru Moravy a Slezska na MČR ve vážném šachu v Koutech nad Desnou.  Mistrovství republiky hraje nejlepších 24 hráčů ČR příslušné věkové kategorie. Na těchto mistrovstvích jsem se umístil na 22. a 21. místě.  V roce 2015 jsem se kvalifikoval na mistrovství Evropy, které hostilo naše hlavní město – Praha. Turnaje jsem se bohužel z technických důvodů nezúčastnil. V témže roce jsem získal druhé místo na Mezinárodním turnaji mládeže v Bezměrově u Kroměříže.

V dlouhodobých soutěžích družstev mládeže jsem hrál v letech 2013 – 2015 1. ligu mládeže a od roku 2016 pravidelně extraligu mládeže. Té se zúčastňuje 16 nejlepších družstev mládeže z celé ČR. Zde se nám podařilo obsadit 4. a 10. místo. V právě probíhajícím ročníku skončíme pravděpodobně nejhůře do 8. místa.

V hlavní šachové sezoně (říjen až duben) hraji pravidelně každý víkend krajské soutěže družstev dospělých (KP1 a KP2).

Velké poděkování patří mým trenérům: mezinárodnímu velmistrovi Vlastimilu Babulovi, Zbyňku Hráčkovi a současné trenérce – paní Joanně Worek z Polska.