Montážní dělníci ze třídy K4

admin Novinky

Aneb praxe tak trochu jinak…

Víte, že praktické vyučování u nás neprobíhá jen v areálu školy a partnerských firmách, ale i v „terénu“? Přesně touto formou totiž strávili své poslední dny odborného výcviku, 25. a 26. 5. 2023, studenti třídy K4.

Naše škola dostala před pár týdny ne příliš obvyklou zakázku – poskládat, svařit, a nakonec namontovat na určené místo několik rámových konstrukcí na uchycení jízdních kol. Na tomto projektu dělalo několik studentů oborů zámečník a karosář. Z materiálu, který jsme si sami připravili, se smontovaly a svařily dvě varianty výrobku dle požadavků zákazníka. Návěsné držáky na zeď a stojany, které byly uchyceny k zemi. Jakmile jsme všechny kusy zhotovili, stačilo už jen dát dohromady seznam potřebných věcí a hurá do práce! Poté proběhnul rychlý přesun na sídliště Pod vinohrady v Uherském Brodě do jednoho z panelových domů. Tam se konala celá montáž od A do Z. Počínaje měřením rozměrů na určených místech, vyhledávání elektrického vedení ve zdech, vrtání, sádrování, až po konečné uchycení výrobku. Po práci bylo třeba prakticky odzkoušet výsledek naší práce, vše pouklízet, zdokumentovat a zpátky do školy…

Co říct závěrem? Tato zkušenost nám nejen osvěžila dosavadní poznatky v rámci základů svářečské a lakýrnické praxe, ale také jsme si rozšířili své obzory v oblasti zednických a montážních prací, což se každému bude v životě jen hodit.

A co výsledek? Ten se opravdu podařil. Můžete posoudit sami :)…

Jan Zimčík, student třídy K4