Naši školu navštíví studenti z různých koutů světa

spsoaub Novinky

Neuplynul ani rok od poslední návštěvy arménských studentů na naší škole a opět se můžeme těšit z přítomnosti dalších hostů pocházejících z této exotické země.

Trojice mladých dobrodruhů vycestovala za hranice Arménie, aby poznala kulturu evropských zemí, a především České republiky.

Arménští studenti přijeli do Uherského Brodu na pozvání generálního ředitele Slováckých strojíren Jiřího Rosenfelda, který se snaží podpořit rozvoj technického vzdělání mladých lidí, jež dosud neměli možnost poznat svět vyspělých technologií.  

Hosté dorazili ve světle divokých představ a očekávání. Nadšení z poznání dosud nepoznaného se odráželo v jejich čokoládových očích a touha zažít dny s jinou než arménskou příchutí byla nepřehlédnutelná.

Více než bohatý program, který je v současných dnech čeká, je zárukou spokojenosti, s jakou se budou vracet domů. Mimo nabitý plán, který je čeká přímo na naší škole, je na denním programu také cesta  do stověžaté Prahy, návštěva průmyslového areálu v Dolních Vítkovicích, prohlídka Světa techniky v Ostravě,  výlet na Univerzitu T. B. ve Zlíně či šňůra exkurzí  v partnerských firmách  školy.

Arménie však nebude jedinou zemí, která k nám v tyto dny vyšle své delegáty. Již 29. 5. 2017 přivítáme v prostorách naší školy tři vysokoškolské stážisty ze třetí největší země světa, Číny, z kořením provoněné Indie    a v neposlední řadě z divoké Kolumbie. Vysokoškolští studenti na naši školu zavítají v rámci programu Edison, díky kterému mají možnost prezentovat svou zemi a její kulturu v nejrůznějších koutech světa. U nás se představí v hodinách anglického jazyka, ve kterých se stanou kulturním zpestřením běžné výuky, ale i prostředníky obohacení a zdokonalení anglického jazyka našich studentů.

AJé

Podívejte se na profily našich vysokoškolských stážistů:

*