Naši studenti nás překvapují svým zodpovědným přístupem

spsoaub Novinky

Studenti třídy S4B ještě stále patří mezi čekatele na ústní maturitní zkoušky.

Čas, který jim zbývá předtím, než předstoupí před maturitní komisi, se rozhodli využít skutečně dynamicky. Z vlastní iniciativy oslovili učitele maturitních předmětů s prosbou o několik osobních konzultací, respektive výukových hodin, ve kterých by si společně ještě jednou prošli jednotlivá maturitní témata.

Učitelé Richard Kerek, Luboš Bělohrad, Petra Janíčková a Monika Vlková svým studentům vstřícně vyhověli. V době „svatého týdne“, pro který je charakteristické spíše samostudium, uspořádali několik doplňkových hodin.

„Jsme opravdu vděční za tuto možnost. Projeli jsme si většinu témat a vyjasnili řadu nesrovnalostí. Díky ochotě našich učitelů si budeme u maturit mnohem jistější, a tím pádem snad i úspěšnější,“ uvádí jednohlasně třída S4B, která se pyšní stoprocentní úspěšností u písemných maturitních zkoušek. 

Proto se sama sebe ptám, zda není až s podivem, s jakou zodpovědností přistupuje k závěrečné fázi maturit třída s tak výbornými studijními výsledky.

Možná je to skutečně nejistota způsobená nedávným omezením tradičního vyučování ve třídách a možná také nostalgie z toho, že léta strávená na Střední průmyslové škole pomalu končí.

foto archiv, třída S4B