Naši učni vybojovali 3. místo na celostátní soutěži Machři roku 2014

spsoaub Novinky

převzato z webu pořadatelů soutěže:

Machři roku 2014

Celostátní projekt Machři roku zaměřený na popularizaci a obnovu prestiže učňovského školství vznikl jako reakce na stávající vývoj v tomto odvětví.

Odborné školství se potýká s velkými problémy, a to nejen co se týká nedostatku zájmu ze strany mládeže, ale      i celkovým renomé, které ve společnosti má. Naše společnost proto přišla s projektem, který je jakousi platformou pro zlepšení této situace. Formou celostátních setkání a soutěží učňů, probíhajících na veřejných prostranstvích, chceme seznámit veřejnost se současným stavem a možnostmi v odvětví. Cílem je též zvýšit angažovanost soukromého sektoru, který je na kvalifikovaných řemeslnících přímo závislý, a jehož jsou hnacím motorem.

Celostátní setkání učňovské mládeže Machři roku 2014 proběhlo 23. září v Sokolově na náměstí Budovatelů.

Naše škola se může pochlubit úspěchem žáků Michala Michalce a Rostislava Kubíčka ze třetího ročníku oboru Strojní mechanik – zámečník, kteří získali krásné třetí místo.

Srdečně našim zdatným zámečníkům gratulujeme a zároveň děkujeme dalším žákům naší školy Zbyňku Kašpárkovi a Radimu Machalovi za reprezentaci v oboru Elektrikář.

Fotografie a další informace o soutěži naleznete zde.

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-4971/img/44398aa7002c74e89d4371c015253b6f.png