Obhajoby ročníkových prací strojařů letos po sedmé

spsoaub Novinky

Konec září připadl jako náhradní termín pro obhajoby ročníkových prací studentů čtvrtého ročníku oboru strojírenství. Tematické prezentace studenti představili nejenom před svými spolužáky, vedoucím práce a dalšími odbornými učiteli, ale také před studenty ostatních tříd SPŠOA.

Letošní práce našly svou inspiraci především v oblasti CNC programování, 3D tisku, automatizace, metrologie či stavby provozu strojů. Zpestřením se pak staly očekávané práce členů školního týmu INFINITY zaměřené na oblast zájmu soudobé populární soutěže RC auto s pohonem 4×4. Jako obzvláště vydařenou práci na tuto tématiku můžeme zmínit 3D model RC auta od Jakuba Surého.

Mezi další zdařilé práce, které si získaly zvýšenou pozornost publika i pedagogů, patřila Rekonstrukce motocyklu Romana Mahdala, Video návod používání 3D tiskárny Adama Horňáka, Výroba historických zbraní Erica Nicolase Hajducha nebo také Pracovní sešit do kontroly a měření Jana Okénky.

„Studenti si zaslouží pochvalu. Až na pár výjimek se všem podařilo s tímto nelehkým úkolem vypořádat se ctí. Práce byly kvalitní a udržely si svou očekávanou úroveň. Dokonce i studenti, kteří toho běžně mnoho nenamluví, nás odzbrojili svou výřečností a celkově příjemným projevem,“ uvádí Petra Janíčková, učitelka a předsedkyně předmětové komise pro strojírenství. „Nemohu než souhlasit. Práce byly skutečně povedené, hlavně jsou i použitelné jako učební pomůcky či výukové materiály,“ doplňuje Luboš Bělohrad, učitel strojírenství.

Věříme, že i další ročníky této dnes již tradiční studentské akce, která se stala jakýmsi pomyslným mezníkem naznačujícím průběžnou úroveň nabitých znalostí a dovednosti studentů, proběhnou ve stejně vydařeném duchu.

AJé