Osmnáctý ročník Vánoční akademie

spsoaub Novinky

Zavzpomínejme společně na předvánoční čas, kdy jsme se těšili na týden pohody strávený s rodinou a přáteli, na cukroví, které vonělo a lákalo svou pestrostí, nebo na pokušení pokořit svahy zasněžených hor.

Těmto radostným dnům však předcházela populární VÁNOČNÍ AKADEMIE, která se stala zakončující oslavou školního roku 2017 a současně startovací jízdou vánočního veselí.

Zábavným dopolednem, které se neslo v duchu motta „Jedeme dál…“, provázela moderátorská dvojice v podání Aničky Tinkové a Martina Botka.

Žáci představili svůj talent a nadání formou hudebních a tanečních vystoupení, zábavných scének, krátkých divadelních představení, inscenací a mnohého dalšího.

Co konkrétně předvedli a na co se týdny a týdny připravovali?

Třída KE2 vyřešila s mistrem odborného výcviku Josefem Dulínkem technický problém. Studenti prvního ročníku nástavbového studia se rozhodli předvést úskalí nákupních front a slečny ze třetího ročníku sociální činnosti pojaly své vystoupení mladistvým “lookem“ v rytmu známé taneční písně. Mezi další hudební vystoupení patřila Poupata třídy P2 či tanec v károvaném stylu holek z SC4. Třída S1B vsadila na osvědčenou „Popolušku“ a kolegové z S1A vyrazili dech poutavou magií. Ve třídě OK2 se někteří budoucí obráběči proměnili v prototypy dokonalosti, jimiž je božský Ken a sladká Barbie – oba zřejmě od Mattela. Maturující strojaři dali průchod svému smyslu pro humor prostřednictvím prezentace o škole a učitelích a za tento výkon sklidili mohutný potlesk publika. Další dvě třídy budoucích maturantů ME4B a OA4 se oproti tomu na chvíli zasnily a zamyslely nad tím, co by bylo, kdyby na střední vůbec nebyly. ME4B si dala závěrem studia dvě a dvě dohromady a zodpověděla otázku: „Proč si vybrala tuto školu?“

 Fakt, že karty od věků přitahují lidskou pozornost, ať už ve formě her, výkladů budoucnosti či jako pomocníci kouzel a triků, potvrdila třída KS1 svým kouzelnickým vystoupením. Vzhledem k tomu, že naši školu navštěvují inteligentní, společensky uvědomělí žáci, přišlo i na rozbor populárních výroků pana prezidenta Zemana. Touto problematikou zaujala třída ME1A.

Neodmyslitelnou součástí školní akademie je vyhlašování nejlepších z nejlepších, a to v řadě rozličných kategorií.  Za nejlepšího učitele teorie sklidil potlesk Jan Hozák, zvučný aplaus za nejlepšího učitele praxe vychutnával pak Josef Dulínek. Nálepku nejoblíbenější třídy pro tento školní rok si dá za rámeček S1A

Byla udělena řada dalších cen a stejně tak bylo i mnohem více řečeno a představeno, ale o tom se můžete dozvědět už jen z vyprávění…nebo z pořízených fotografií;)

AJé