Pomáhat nás těší

spsoaub Novinky

Česká rada dětí a mládeže pořádá každoročně akci s názvem „72 hodin“. Této akce, která je založena na třech dnech plné dobrovolnických aktivit po celé ČR, se opět zúčastnili i naši studenti Sociální činnosti a Obchodní akademie. Jak říkají sami pořadatelé: „Cílem 72 hodin je zapojit do dobrovolnických činností co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby dokázali mnoho!„

My jsme se zúčastnili pomocných prací v charitním domě v Horním Němčí. Práce na zahrádce, které se žáci ujali, byla velmi příjemná, obzvláště po poledni, kdy vysvitlo i sluníčko. Šálek čaje společně s koláčem, který pro pracanty připravila vedoucí zařízení paní Zdenka Slabá, byly příjemnou vzpruhou při venkovní práci. Mimo běžné zahradnické práce se sbírala i jablka, která pak putovala do místní školy a školky. Ta jablka, s kterými se příroda moc nevyhrála, skončila v žaludcích koňů v nedalekých stájích.

Dívky a chlapci ze Sociální činnosti nejenom, že přišli pomáhat, ale ještě k tomu nepřišli s prázdnou. Klienty zařízení potěšili malými dárečky z vlastní keramické dílny. Také nesmíme opomenout psa Čerta, čestného člena místního charitního domu, dávného nalezence, který dělal studentům celý den milou společnost.)