Premiéra Robokon.prog na DOD

admin Novinky

Jednou z novinek prezentovaných na Dni otevřených dveří naší školy byla také prezentace týmu studentského START UPu Robokon.prog a výsledků jeho dosavadní práce.

Tým projektu tvoří studenti naší školy Martin Ulčík ME3B, Filip Kablásek a Štěpán Planeta S3, Ondra Cirán ME2A a Honza Zimčík K4. Tito studenti se rozhodli aplikovat své znalosti do vývoje a konstrukce robotické linky, jejímž produktem jsou svíčky ze včelího vosku. Činnost týmu spočívá jednak ve vývoji celé konstrukce linky na jedné straně a v programovaní robotického ramene na straně druhé. Vše se pak musí potkat v jednom bodě tak, že robotická linka je schopná pracovat samostatně bez jakýkoliv korekcí obsluhy linky. A to, se nám povedlo!

Naše linka pracovala po oba dva dny naprosto skvěle a produkovala jeden pár svíček za druhým. A vypadá to, že se to líbilo i návštěvníkům, protože v sobotu na konci DOD jsme měli veškerou výrobu prodanou! A to je také další dimenze, kterou nám náš projekt poskytuje. Vyrábíme výrobky, které lze skutečně prodat a také si vyzkoušíme marketing a obchodní dovednosti přímo v praxi.

Díky tomu všemu máme spoustu nových nápadů, jak se posunout dál a také víme od našich zákazníků, jak bychom mohli naše výrobní portfolio ještě vylepšit.

Díky všem členům týmu za jejich perfektní dosavadní práci, která byla zúročena na DOD.

Ondřej Jeřábek