První v okrese, první v kraji

spsoaub Novinky

Přicházíme s čerstvými zprávami z krajského kola soutěže Středoškolská odborná činnost, ve které opětovně zabodoval student maturitního oboru strojírenství – Lukáš Lysáček.

Lukášovi se na začátku měsíce podařilo zvítězit v okresním kole této soutěže a v pondělí 25. dubna 2016 potvrdil svou sílu zdatného strojaře opětovným prvenstvím v krajském kole.

Do pomyslné síně slávy 38. ročníku SOČ ho doprovázela práce Špalíkovač – drtič větví za traktor. Ta u poroty zazářila nejenom díky originálnímu a důslednému zpracování, ale také díky autorovým schopnostem představit dílo ve světle jeho hlavních předností.

Víme, že ambicím se meze nekladou. Na Lukáše Lysáčka a ostatní vítěze jednotlivých krajů čeká v Hradci Králové další výzva, a to v podobě celostátního kola.  Právě 17. – 19. června letošního roku se uskuteční velké finále Středoškolské odborné činnosti, na kterém se rozhodne o absolutních vítězích jednotlivých kategorií pro rok 2016.

Dobré zprávy nekončí

Výborného výsledku dosáhl také student oboru mechanik elektrotechnik – Filip Kočica. Ani on se nenechal zastrašit svými soupeři a se svou prací Řízení zavlažování pomocí arduina vybojoval stříbrnou medaili v kategorii elektro.

A přestože výhradní právo účastnit se celostátního finále SOČ náleží pouze zlatem ověšeným výhercům, Filipův osud ještě není předurčen. Jeho práce byla navržena na licitaci – stala se náhradní prací do státního finále.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za výborné výkony, kterými reprezentovali naši školu. Zároveň přejeme mnoho sil a pevných nervů na cestě za dalším vítězstvím.

Ajé

Zde se můžete podívat na fotky ze soutěže

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-13130/img/7e0f88149ab94e9333a668b00a8052e7.jpg