S 4 na výletě v Praze (útržky ze slohových prací)

admin Novinky

Naše cesta do Prahy – Matky měst – začala nástupem na vlak Slovácký expres. Cesta probíhala v klidu a ani netrvala dlouho.

Po ubytování jsme šli na Pražský hrad a pak nás čekal „nýtovaný kolos“ nazývaný Petřínská rozhledna. 299 schodů není žádná sranda … A také jsem zjistil, že nemalá část naší třídy má strach z výšek… Ale pak jsme se nasmáli v zrcadlovém bludišti.

Druhý den dopoledne jsme šli na paintball, který jsem si vážně užil. Všichni hráli férově, arény byly pestré, prostě super!

Odpoledne jsme navštívili Národní muzeum, prošli jsme různé jeho části a nakonec jsme vyjeli výtahem do kupole, odkud byl skvělý výhled na Václavské náměstí.

Večer jsme navštívili studentské divadlo DISK, představení se jmenovalo U Hitlerů v kuchyni. Byla to komedie a trochu i muzikál a nečekal jsem, že mě bude divadlo tak bavit.

Z posledního dne byla nejlepší plavba velkou lodí po Vltavě. I přes nepříznivé počasí jsme obsadili horní palubu, mávali jsme turistům a museli jsme využít příležitosti a na přídi jsme si zahráli scénu z filmu Titanic.

I když byla Praha nádherná a velmi zajímavá, těšili jsme se zpět na naši milovanou Moravu.

Celkově bych náš výlet hodnotil velmi pozitivně, protože jsme se jako parta ještě víc spřátelili.