Šance pro Tebe! Cestuj a poznávej svět

spsoaub Novinky

Milí studenti,

máte chuť se bavit, ale současně jste ochotni pro to i něco udělat?

S novým školním rokem Vám přinášíme další možnost, jak využít svůj mladý, ničím nevázaný potenciál. Nabízíme Vám šanci chopit se jedinečné příležitosti poznat svět, získat nové přátele a zažít mnoho neobvyklých a vzrušujících zážitků.

Naše škola se opětovně pustila do spolupráce s polskou střední školou, která zastřešuje středoškolský program s názvem On Air Together. Toto partnerství pro Vás představuje jedinečnou možnost poznat blíže země, jako je Rumunsko, Chorvatsko, Řecko, Itálie či zmiňované Polsko.

Vybrané školy ze všech uvedených zemí se rozhodly spojit síly, motivovat své žáky a dát jim šanci cestovat, zdokonalovat jazykové schopnosti, poznávat odlišnosti a zvyklosti kultur a lidí, kteří je tvoří.

Společným zájmem a současně i viditelným výsledkem tohoto projektu se stane práce na tvorbě on-line webového rádia, ve kterém studenti zpropagují veškeré své poznání z navštívených zemí, a tím si tak i vzájemně předají i zkušenosti s výukou moderních technologií. Zpracování reportáží, hudby, videí, fotek, prezentací, to vše a mnohé další bude pracovní náplní studentů, kteří se rozhodnou chopit této neopakovatelné příležitosti.

Odměnou za vynaložené úsilí a čas osobního volna bude žákům nejen dokonalejší angličtina, noví přátelé a kontakty, ale také zkušenosti s cestováním v zahraničí, multikulturní poznání, a především posílení sebevědomí i celkové samostatnosti každého z nich.

Celá akce se uskuteční v průběhu dvou let prostřednictvím týdenních výměnných pobytů mezi rodinami zapojených žáků. Součástí každé návštěvy budou výlety na poutavá místa, návštěvy památek, kulturních akcí a dalších zajímavostí. Proto neváhejte a zapojte se do programu On Air Together.

Více se dozvíte u Vašeho učitele anglického jazyka.

AJé