Senzace! Tým INF1NITY je vicemistrem České republiky v soutěži F1 ve školách!

spsoaub Novinky

Žáci oboru Strojírenství slaví další velký úspěch. Podařilo se jim hned napoprvé obsadit druhé místo v celostátním finále soutěže F1 ve školách, které se o víkendu konalo v Národním technickém muzeu v Praze.

Hned v sobotu kluci zvládli první 4 náročné disciplíny: za 120 minut postavit soutěžní stánek, prezentovat se před porotou v osmiminutové ústní obhajobě, zvládnout technickou kontrolu našich formulek a v závěru dne ještě konzultovat tvorbu konstrukce a CNC programu. V neděli na kluky čekala marketingová prezentace, testování startovních reakcí a času formulky a odpoledne již samotný dvoukolový závod. Za všechny tyto disciplíny se dostávalo bodové hodnocení, jehož součtem se tým naší školy umístil na vynikajícím druhém místě!

Po celou dobu byl náš tým díky svému přátelskému přístupu a příjemnému vystupování favority většiny členů poroty. Dostalo se jim velké slovní podpory, která jim dodávala tolik potřebné síly do dalších disciplín. Bylo příjemné slyšet z úst odborníků, ředitelů velkých firem a zástupců z ministerstva průmyslu, že naše družstvo má největší potenciál! Cena za nejlepší marketing nás neobyčejně potěšila. Všimla si nás i Česká televize, která s kluky natočila krátký rozhovor.

Celkové vítězství nám nakonec „sebral“ strakonický tým, který tuto soutěž vyhrál 3krát za sebou.  My jsme posbírali spousty cenných informací a příští rok se díky nim pokusíme vystoupat ještě o stupínek výš.

Děkujeme všem našim sponzorům, partnerům a fanouškům za to, že nám umožnili prožít tak na zážitky nabitý nezapomenutelný víkend.

Jménem týmu INF1NITY Petra Janíčková, zodpovědný vedoucí

Mrkněte na náš tým v reportáži ČT24…