Show pro seniory s poruchou sluchu v Uherském Hradišti

spsoaub Novinky

První prosincový den patřil seniorům z uherskohradišťského regionu. Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž o.p.s. Pobočka Uherské Hradiště nás před časem oslovila pro spolupráci s tvorbou programu při jejich předvánočním střetnutí. Navržené téma bylo Poruchy paměti a její trénink. Jejich výzvu jsme přijali.

Mgr. Eva Hlavačková začala přednášku slovy: „Přepněte si svá naslouchadla na frekvenci…“
A naše přednáška mohla začít. Společně s Dominikou Bečicovou studentkou 4. Ročníku oboru Sociální činnost jsme se dali do práce. 
Museli jsme překonat i prvopočáteční problém s připojením počítače. Takže prezentaci, kterou jsme tvořili, se nakonec nepouštěla. Bylo to jen na nás a naší kreativitě.
V úvodu jsme seniory seznámili s tím, jak paměť funguje a jaké jsou příčiny zapomínání. Teorií jsme ale příliš nerozváděli a šlo se velmi brzy do akce  A to vlastním cvičením paměti.
Při celkové účasti zhruba 50 klientů bylo náročné tak velkou skupinku namotivovat.  Ale povedlo se. Náš bez mála dvouhodinový výkon byl plný aktivity přítomných. Všichni se velmi aktivně zapojili do našich vytvořených cvičení. Vládla pozitivní energická atmosféra, kdy jsme několikrát měli sami co dělat, abychom všechny reakce klientů na právě daný úkol postřehly. Komunikace byla velmi živá a veselá. Ke slovu se mohl dostat každý přítomný. 
Protože jsme vystupovali jako školské zařízení, tak došlo i na zadání domácích úkolů  Po celou dobu bylo také zakázané opisovat, používat mobilní telefony a nevyrušovat  
V závěru našeho programu byla diskuse. 
Nakonec jsme všechny přítomné pozvali na náš připravovaný den otevřených dveří. Jsme zvědaví, jestli se na nás přijdou podívat i oni.
Celkový odpolední program zakončilo vystoupení těch nejmenších z folklorního souboru Pentlička a následoval raut.
Věříme, že jsme se s klienty neviděli naposled a těšíme se na další zdařilou akci.
Leona Kadlčková