Škodovka a IVECO? Jedním slovem TOP!

spsoaub Novinky

V polovině měsíce října se naši strojaři z třetího ročníku vydali na zkušenou do těch nejlepších českých firem v oblasti automobilového průmyslu.

První den jsme se seznámili s výrobou ve firmě, která má úspěšnou historii a s jejímiž automobily se snad setkal každý. Start našeho programu byl v muzeu Škoda, kde nás pan průvodce seznámil s úplnou historií firmy a různými postřehy, např. jak vzniklo škodovácké logo, nebo proč bylo dámské kolo násobně dražší než to pánské. Navíc se naše exkurze uskutečnila v den stopadesátého výročí narození zakladatele firmy pana Václava Klementa. Poté následovala prohlídka provozu Škoda Auto, kde nám byla ukázána část výroby, a především montážní linka. Škoda že jsme ŠKODU nemohli fotit, bylo toho hodně k vidění. Exkurze skončila v podvečerních hodinách a my jsme se až za naprosté tmy dostali do kempu v blízkosti Vysokého Mýta. Opékání špekáčků a kytarový koncert jsme si vzít nenechali, na tuto část exkurze se totiž všichni těšili nejvíc. Až ráno jsme zjistili, jak nebezpečně blízko našim chatkám byl rybník s názvem Hluboký!

Druhý den jsme zahájili velmi důkladnou prohlídkou výroby autobusů značky IVECO. I díky velmi zkušeným průvodcům a tomu, že jsme se dostali do všech částí podniku, jsme z této firmy viděli téměř všechno. Jako předchozí den i tentokrát musely fotoaparáty i mobily zůstat ukryty hluboko v našich kapsách. Dvoudenní program jsme zakončili prohlídkou historické části Vysokého Mýta a těšili jsme se na cestu domů. Náš pan řidič Roman Bobek byl totiž taky úplně super, jako i celá exkurze. Tímto mu děkujeme za bezpečnou přepravu a taky občasnou výpomoc při exkurzích. I jeho přičiněním všechno klapalo podle plánu.

Třídy S3A, S3B + třídní učitelky PJ, DK