Školní akademie

admin Novinky

Vzhůru do oblak, tak zní „vzletný“ název letošního ročníku populární show Školní akademie. Ten vznikl na motivy stejnojmenného úspěšného filmu v originálním znění Up. Školní akademie je každoročním vrcholem studentské kreativity a tvořivosti, jež mimo zaručenou podívanou spolehlivě ohlašuje blížící se Vááánoce. Letošní moto v sobě nese skutečně silné poselství: „Jdi za svými sny a usiluj o jejich naplnění.“ To se skvěle hodí i pro nadcházející novoroční předsevzetí.

Stejně jako v předchozích letech volba padla na Dům Kultury UB, a tak pouhé dva dny před svátky, v pátek 22. 12. 2023, v 9.00 vypukla excelentní přehlídka barvitých scének a vystoupení. Celá SPŠOA na jednom místě a maximální dávka zábavy v podání studentů – těžko si představit příjemnější zakončení posledních školních dnů roku 2023.

Studenti se letos rozhodli doslova okouzlit publikum. Celou akci noblesně zahájily třídy AE1 a S3 songem Married Life ze zmiňovaného filmu Up. Mimo řadu tanečních a hudebních vystoupení plných temperamentních, ale i konejšivých rytmů, jsme zhlédli celou plejádu humorných scének a inscenací. Zcela jistě stojí za zmínku představení třídy P1 Bohuš či Včera, dnes a zítra třídy ME2A. Pohlazení na duši zanechalo také kytarové sólo třídy K3 i klavír v doprovodu houslí třídy VS4. To a mnohé další bylo součástí zábavného programu o neuvěřitelném počtu takřka tří desítek studentských vstupů.

Součástí velkého finále roku 2023 je také vyhlašování oblíbené ankety o nejoblíbenějšího učitele a nejlepší třídu. Na zlaté pozice letos dosáhli:

Nejoblíbenější učitel:

Václav Zimčík

Nejoblíbenější učitel odborného výcviku:

Josef Dulínek

Nejlepší třída:

ME2A

Nejlepší student maturitního oboru:

Jiří Richtr, VS4

Nejlepší student učebního oboru:

Jakub Strachoň, KE3

Gratulujeme!

Celá show měla stejně tak působivé zakončení, jako své zahájení. O tzv. grandfinále se postarali kompletně všichni účinkující. Ti se proměnili v jednohlasný sbor a společnými silami zazpívali píseň Milióny přání od skupiny Chinasky.

Akci jsme si užili, ale je třeba říct, že v hloubi duše se nám mísil smutek z tragické události včerejšího dne…🩶 Přesto všechno je třeba jít dál! Ještě jednou všem přejeme krásné svátky a více lásky pro všechny.💞

Tak vzhůru do oblak…! Těšíme se na viděnou v roce 2024.

Zvláštní poděkovaní patří hlavním pořadatelům akce Lucii Sekaninové, Kryštofu Bogarovi, Josefu Martinákovi, Petru Novosádovi, Viktoru Machalovi a dalším…