Školní kolo soutěže Autodesk Academia Design zná své vítěze

spsoaub Novinky

Dne 21. února se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže Autodesk Academia design, což je soutěž v grafických programech firmy Autodesk. V kategorii 2D se jedná o kreslení výkresové dokumentace v programu AutoCAD a v kategorii 3D se soutěží v modelování digitálních modelů podle předlohy programem Inventor Professional.

V letošním roce jsme díky štědrým sponzorským darům našich firemních partnerů mohli úspěšným soutěžícím předat i krásné odměny. Velké poděkování patří především firmě Česká zbrojovka a.s., která se postarala o většinu cen, dále děkujeme firmám KOVOKON Popovice, s.r.o., Zálesí a.s. Luhačovice a firmě KREDIT spol. s r.o., jejichž přispěním je i školní kolo pro naše žáky velmi atraktivní.  

Na celostátní úrovni je tato soutěž pořádána firmou Computer Agency o.p.s. pod záštitou MŠMT a každý rok se koná v jiné části republiky. V letošním roce se uskuteční v prostorách FSI VUT v Brně. Nově bude soutěž doplněna týmovou soutěží, ve které se bude konstrukčně a 3D tiskem řešit zadaná úloha.

A kdo byl tím nejlepším?

Kategorie 2D

1. Václav Matějka, S4

2. Ladislav Drozd, S4

3. Robin Jurásek, S2

Kategorie 3D

1. Lukáš Lysáček, S4

2. Konstantin Velican, S3

3. Jakub Šeda, S3

Do celostátního kola postupují vítězové jednotlivých kategorií. Na konci března budeme držet palce, aby v Brně naši školu reprezentovali co nejlépe.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a těm nejúspěšnějším patří ještě jednou velká gratulace.

Za předmětovou komisi strojírenství Petra Janíčková

foto ze soutěže

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-17112/img/695c9f02bb6c3804e803fd7c0753773f.jpg