Školu navštívil ministr průmyslu a obchodu

spsoaub Novinky

Minulý týden navštívil naši školu ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. Stalo se tak při příležitosti návštěvy Slováckých strojíren, a. s. a dalších významných podniků Zlínského kraje.

Po prohlídce fabriky se nechal ministr ochotně provést specializovanými učebnami naší školy, kde se zájmem a obdivem pozoroval úroveň technického vybavení, se kterým mají žáci možnost pracovat.

V další fázi programu následovala diskuze. „Klíčovými tématy společné diskuze ministra Jiřího Havlíčka s představiteli průmyslových podniků, podnikateli, živnostníky a zástupci akademické sféry Zlínského kraje byly především otázky spojené s nedostatkem technicky vzdělané pracovní síly ve výrobních podnicích. Diskutovalo se o duálním vzdělávání jako jedné z cest ke zlepšení situace v zaměstnávání mladé generace, ale i o dlouhodobé vizi rozvoje českého průmyslu, zavádění rozhodujících atributů Průmyslu 4.0 do praxe a možnostech podpory státu průmyslovým podnikům a exportu.“ (zdroj viz níže)

Čtěte více…